/
0 Yorumlar
Gün batar akşam olur, dakikalar saatler durmadan ilerler. Peki ya yaşam öyle midir? Zaman gibi hiç durmaz mı, yavaşlamaz mı, hızlanmaz mı? Tabi öyle değildir. Müzik çalar ama tempo bazen hızlanır hareketlendirir bedeni; bazen de yavaşlar hüzün saçar dinleyene. Peki rüzgar? Bazen tayfun olur, bora olur kasıp kavurur her yanı; bazen de meltem olur, serinletir içimizi. Arabayla hep üçüncü viteste gidemeyiz. Kimi zaman yavaşlarız vites küçültürüz, kimi zaman da gaza yüklenir vites artırırız. Bu saydıklarım yaşamın içinden sadece bir kaç ayrıntı. Yaşam ve yaşamın içinde ne varsa böyledir. Zaman akıp gider ama yaşam öyle değildir, değişkendir. Zamana göre yaşam grafiği çizsek, herhalde inişli çıkışlı zikzaklardan geçilmez.

2014 yılı bizim için hızlı başladı. Koşturmaca ile başladı. Sınavlar, dersler, eğitimler, iş stresi derken 'battery is low' uyarıları gelmeye başladı. Veee Ramazan arifesinde yorucu bir dönemi hayırlısıyla bitirdik, nefes alacağımız bir döneme kavuştuk. Dedim ya zaman ilerliyor ama bizim enerjimiz öyle değil, azalıyor. Hem kendimize zaman ayırmak, hem de kendimizi ödüllendirip sevindirmek için kısa bir gezintiye çıkmaya karar verdik. Aslında bir kaç ay önceden vermiştik bu kararı, sadece günün gelmesini bekliyorduk. İşte o beklenen gün geldi. Artık yolculuk vakti.

Bu turlamamız Orta Anadolu'da geçecek. Biraz Akdeniz'e biraz da Ege'ye sokulacağız ama çok değil. Ucundan azıcık. Artık konsept bir turlama yapabiliyoruz. Güzergahı belirledikten sonra gün gün görülesi yerleri, yöresel yemekleri, o bölgenin müziklerinin araştırıyoruz. Yol boyu hangi bölgeden geçiyorsak o yörenin müzikleri çalıyor arabamızda. Konaklama için reservasyon işlemlerinini bitirdikten sonra gezimiz turlayalim.com farkıyla bir paket haline geliyor.

Bu turlamamızda Rusya'da tanıştığımız Korolickin ailesi de bize eşlik edecekler. Turlamamız Ankara'dan başlayıp, Eskişehir'de sonlanacak. Güzergahımız kısaca şöyle: Ankara şehir turumuzun ardından, Tuz gölü üzerinden Aksaray, Nevşehir'e varıyoruz. Ardından Konya, Isparta, Uşak, Simav. Sonra da Kütahya ve Eskişehir. Ankara'da aldığımız misafirlerimizi Eskişehir'de hızlı trenle Ankara'ya uğurladıktan sonra turlamamız sonlanıyor. Gezi anılarımızı anlatmaya başlayabiliriz.


İşte buraları turladık...

1.Gün

2. Gün

3. Gün

4. Gün

5. Gün

6. Gün

7. Gün

Gün batar akşam olur, dakikalar saatler durmadan ilerler. Peki ya yaşam öyle midir? Zaman gibi hiç durmaz mı, yavaşlamaz mı, hızlanmaz mı? ...

Hiç yorum yok: