/
0 Yorumlar
Gezerken mi yemek yenir? Yoksa yemek yemek için mi gezilir? Bu turlamamızda biz yemek yemek için gezenlerdeniz. Bir gurme edasıyla Güney Anadolu ve kısmen Güneydoğu Anadolu'nun muhteşem lezzetlerinin tadına bakacağız. Anadolu'nun her köşesine farklı tatlar bulabilirsiniz fakat özellikle Hatay, Antep, Urfa mutfakları hem çeşitlilik hem de lezzet açısından diğerlerinden bir adım öndedir. Bu yüzden bu gezimizde aklımızda ve karnımızda hep kebap ve tatlı olacak. Bir öğünü 2-3 farklı mekanda geçireceğiz. Birbirinden lezzetli yemeklerin yanında tarihi mekanlar, müzeler, çarşılar ile gurme turumuz başlıyor.


Şenferah ailesinin gurme turu Mersin'den başlayacak. Sırasıyla Tarsus, Adana, Hatay, Samandağı, Gaziantep, Halfeti, Şanlıurfa, Adıyaman ile devam edecek ve Harran'da sonlanacak. 10 günde 10 şehir turlayacağız. Farklı şehirler gezeceğiz, farklı lezzetlerin tadına bakacağız. Diğer turlamalarımızında yaptığımız gibi nerede ne yenir sorusunu günler öncesinden farklı kaynaklardan araştırıp listeleyeceğiz fakat bu liste bu gezimizde daha detaylı olacak. Tüm gezi yazılarımızın altında  da bu listeyi paylaşacağız.

Mersin
Tarsus
Adana
Hatay
Samandağ
Gaziantep
Halfeti
Şanlıurfa
Adıyaman
Harran

Gezerken mi yemek yenir? Yoksa yemek yemek için mi gezilir? Bu turlamamızda biz yemek yemek için gezenlerdeniz. Bir gurme edasıyla Güney An...

Hiç yorum yok: