/
0 Yorumiç

Nasıl Akdenizin incisi Antalya ise Karadenizin incisi de Sinop. Tüm deniz sevenler yaz aylarında Sinop'un sahillerine akın ediyorlar. Kimisi lüks otellerde kalırken, doğa seven tatilciler de kamp alanlarında konaklama yapıyor. Doğayla denizin buluştuğu keyifli noktaların bulunduğu Sinop bize de çok keyif verdi. 1 gece konakladık tabi ki de çok kısa olduğu için az geldi. Şehir merkezindeki müzeye dönüştürülen ürpertici cezaevi ve çevresindeki kale kalıntıları görülmeye değer. Şehir merkezi dışında ise Hamsilos Koyu, Erfelek Şelaleleri ve İnceburun Feneri görmeden gelinmeyecek noktaları.

Sinop gezintimizde aklımızda kalan; İnceburun'un Türkiye'nin en kuzey noktası olmadığını yıllarca coğrafya derslerinde yanlış öğrendiğimiz oldu. Meğer Anadolu'nun en kuzey noktasıymış. Türkiye'nin en kuzey noktası ise Kırklareli ilinin Bulgaristan sınırındaki Ahlatlı köyüymüş. İnceburun'u ziyaret ettiğimizde 33 yaşına kadar yanlış öğrendiğimiz bu bilgiyi düzeltmiş olduk.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Nasıl Akdenizin incisi Antalya ise Karadenizin incisi de Sinop. Tüm deniz sevenler yaz aylarında Sinop'un sahillerine akın ediyorla...

Hiç yorum yok: