/
0 Yorumiç

Eskişehir'in havacılıkta ön plana çıkan ilçesi Sivrihisar, bu yıl model uçak sevdalılarını Model Uçak Festivali adı altında bir araya getiriyor. Biz de uçağımız olmasa da merakımız olduğu için festivalde yerimizi alıyoruz. Rüzgarlı ve parçalı bulutlu bir hava olmasına rağmen çoğu uçak festivalde yerini almış, gösteri için sırasını bekliyor. Çeşitli tarzda model uçaklara sahip onlarca kulüp, gün boyu hem yarışıyor hem de gelen konuklara eşsiz gösteri sunuyorlar. Gerçeklerine oldukça yakın jetler ardı ardına gökyüzünde ses hızıyla yarışıyor, çıkardıkları seslerle tüylerimizi diken diken yapıyorlar. Neredeyse helikopter gibi havada asılı kalabilen planörler ise birer kuş gibi süzülüyor, izleyicileri büyülüyorlar. Kokpit kısmına küçük bir çocuğu koysak uçuracak gibiler.

Model uçakların yaptıkları gösteriler sayesinde eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Buradaki uçakları görünce bizim de bir uçağımız olsun istiyoruz. Çünkü çok profesyonelinden, oldukça amatör olanına kadar her türlü uçak görüyoruz. El yapımı olanlar ilgimizi daha çok çekiyor. Biz de kendimize küçük bir uçak yapabiliriz diye düşünüyoruz. Seyretmesi bu kadar zevkli ise kendimize ait bir uçağı uçurması ne kadar keyifli olur hayal edin. Umarım gün gelir bizim de uçağımız olur ve bir slot da biz alırız. Neden olmasın?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Eskişehir'in havacılıkta ön plana çıkan ilçesi Sivrihisar, bu yıl model uçak sevdalılarını Model Uçak Festivali adı altında bir ara...

Hiç yorum yok: