/
0 Yorumiç

Amigurimi duydunuz mu? Japonların sanatlarından ikebana, origami biri bir sanat. Ami tığ ve şiş demeknuigurimi ise içi doldurulmuş oyuncak anlamına geliyor. Artık yeni hobimiz amigurimi bebek yapımı. İnternette sınırsız sayıda örnek şablon var. Çeşit çeşit bebekler, hayvanlar aklınıza ne geliyorsa yapmak mümkün. Ben koca kafalı, büyük ayaklı ve iri elli bir bebek seçiyoruz ilk deneme için. Bakalım nasıl olacak?

Amigurimi bebeklerin için doldurmak için anti bakteriyel elyaf gerekiyor. Bir de bazı modellere şekil vermek için bakır tel kullanmak gerekiyor. Kollarını ve bacaklarını hareket ettirmek ve şekil verebilmek için bebeğin içine tel yerleştiriyoruz.İşte ilk yaptığımız amigurimi bebeğimiz. İçine yerleştirdiğimiz tel sayesinde kollarına istenilen şekil verilebiliyor. Gözlerini çıkmayan vidalı gözler var bu bebeklerde kullanılan. Bunlar ile yapabilirsiniz bu birinci yol. İkinci yol  kalem ile çizerek yapmak. Bir diğer yol ise keçe ile göz şekli vermek. Biz bu bebeğimizin büyük gözleri olduğu için keçe ile yapmayı tercih ediyoruz. Siyah, beyaz ve sarı keçeleri uygun formda kestikten sonra silikon ile birbirine yapıştırıyoruz sonra ise bebeğe bu gözleri dikiyoruz. Bu bebeğimiz tamamlanması yaklaşık 2 hafta sürdü. Tabi her akşam oturup örgü yapmak mümkün olmuyor.Bir sonraki bebeğimiz daha küçük boyutta fakat daha detaylı olacak. Şimdiden kollar ve bacakları örüldü bile.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Amigurimi duydunuz mu? Japonların sanatlarından ikebana, origami biri bir sanat. Ami tığ ve şiş demek ,  nuigurimi ise içi doldurulmuş ...

Hiç yorum yok: