/
1 Yorumiç

Güzel bir Pazar günü, güzel bir kahvaltıyla başlar diyenlerdensiniz, yukarıdaki fotoğrafa bakınca ağzınız sulanıyor ve yutkunuyorsanız, bu yazı oldukça ilginizi çekecektir. Masamızı renklerndiren, midemizden çok gözümüzü doyuran bir kahvaltı tabağı tarifi vereceğim. Sıkı durun geliyor.

Her şey bir dilim ekmeği kızartmakla başlıyor. Tavada az biraz zeytin ya da tereyağında yağında bir dilim ekmek kızartıyoruz. Üzerine sucuk, pastırma, zeytin, biber evde ne varsa koyup , bunun üstüne de biraz kaşar peyniri biraz da parmesan peynir rendeliyoruz. Tavanın içine bir kaşık su döküp kapağını kapttığımızda 30 saniye içinde peynirin eridiğini göreceksiniz. Şimdi ekmeğimizi yumurta ile taçlandıracağız.

Kaynar su içine yumurtayı kırıyoruz. Kısacası çılbır yapacağız. Yumurtayı kırdıktan sonra geriye sayım başlıyor. 3 dakika sonra rafadan kıvamda yumurtamız hazır. Zevkinize göre, daha çok pişmiş severseniz  kaynayan suyun içinde biraz daha uzun tutabilirsiniz. Sonra yumurtamızı bir kevkirle suyun içinden alıp ekmeğin üstüne koyuyoruz. Biraz baharatla da çeşnilendirdikten sonra ne yapıyoruz? Hapur hupur yiyoruz. Afiyet olsun.
Eşim bana doğum günümde böyle bir kahvaltı hazırladı. Bu düşünceli ziyafet için teşekkür ederim.Bunlar da ilginizi çekebilir

Güzel bir Pazar günü, güzel bir kahvaltıyla başlar diyenlerdensiniz, yukarıdaki fotoğrafa bakınca ağzınız sulanıyor ve yutkunuyorsanız,...

1 yorum:

  1. Mmmmmm Ağzım sulandı :)En yakın zamanda biz de istiyoruz bu müthiş lezeetten tatmak.

    YanıtlayınSil