/
1 Yorumiç

Bu gece için; Senferah Guest House bu kez kapılarını sanal gerçeklik deneyimi için açıyor, birleşmiş milletler konseyi VR teknolojisini test etmek için toplanıyor ya da Azra Gab abisi, Quabi Fatima, Imen ve Aygerim ablaları ile buluşuyor diyebiliriz. Bu gece, arkadaşlarla toplanıp, çeşitli VR uygulamalarını deniyoruz. Korku, aksiyon, macera, eğlence bir arada. VR sayesinde, bazen korkudan dizlerimiz titrerken, bazen bir kuş gibi havalarda süzülüyoruz, bazen de bir sahnenin içinde aktör oluyoruz. İnternet ile her şey bir tık kadar yakınımızda deriz ya, VR yakından da öte, her bir şeyin içine giriyoruz. Başka başka ülkelere gidip özgürce dolaşabiliyoruz; okyanuslara dalıp, köpek balıklarıyla yüzebiliyoruz. Denemek isteyenleri bekleriz. :)

Artık hayat bu alana doğru kayıyor. Gelişen teknoloji ile artık insanlar oturdukları yerde istedikleri hayatı yaşayabilecekler. Zamanda yolculuk bile yapabilecekler. Farklı kimliklere bürünüp arzu ettikleri şekilde istedikleri yerde yaşayabilecekler. Motion teknolojinin de VR ile buluşması an meselesi. Buluştuğu vakit bu dediklerim olacak. Belki de insanlık tarihinde ateşin bulunması gibi dönüm noktası olacak. Hayatı değiştiren 5 denkleme bir yenisi eklenecek. Okula gitme dönemi tarih olacak, eğitim VR ile verilecek. Aklınıza ne geliyorsa VR ile gerçekleşecek. Savaşmak isteyenler VR üzerinden savaşacak. Bunun için emin değilim ama VR üzerinde savaşsınlar istiyorum. İçlerinde biriktirdikleri kini, nefret ve hırsı VR ile atsınlar. Büyüklerin kötü duyguları yüzünden ne olur çocuklar ölmesin artık. O masum çocuklar az da olsa hayattan zevk alsınlar. Ülkemizin içindeki buhran son bulsun. Yanı başımızdaki iç savaş bitsin, tükensin. Tüm bunların VR ile bitmeyeceğini bilsem de; bir süre hayalini kurmak ve tükenmek üzere olan bir umut rahatlattı beni.
Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu gece için; Senferah Guest House bu kez kapılarını sanal gerçeklik deneyimi için açıyor, birleşmiş milletler konseyi VR teknolojisini...

1 yorum:

  1. Bu deneyimi yaşamak için sabırsızlanıyorum.En kısa zamanda biraraya gelmek ümidiyle kardeşim.

    Selamlar

    Fatih&Duygu

    YanıtlaSil