/
0 Yorumiç

Hafta sonu ilginç bir deneyim yaşayacağız. Çünkü daha önce buz tutmuş göl üzerinde hiç yürümedik. Bu ilginç, bir o kadar da heyecanlı deneyim için Gölcük Yaylası'na gidiyoruz. Yükseğe çıktıkça yol kenarlarında kar belirmeye başlıyor. Gölcük'e vardığımızda ise; aşırı kar yok, ağaçların üzerindeki karlar erimiş, sadece kuytu köşelerde bir miktar kar birikintisi var fakat gölün tamamı buz tutmuş bir durum ile karşılaşıyoruz.

gölün üzerinde yürüyeceğiz fakat buzun kalınlığını ve dayanıklılığını bilemediğimiz için ilk adımlarımız temkinli oluyor. 1-2 metre yürüdükten sonra ise korkumuz azalıyor. Çok açılmadan önce üzerinde zıplayarak test ediyoruz. Buzun bizi taşıyacağına kanaat getirdikten sonra biraz açılıyoruz. Yazın balık tuttuğumuz gölün buz tutması ve üzerinde yürümemiz çok ilginç geliyor. Yüzeyden ayrılmadan gölün etrafını turluyoruz.


Göl üzerindeki buzdan bir parça almak için kesiyoruz. Uzun ve yorucu uğraşlardan sonra 4 parmak kalınlığında buz tabakası çıkıyor.
Şimdi ise mangal vakti! Yaktığımız meydan ateşinin közlerinde ekmek arası sucuk yapıyoruz. Her mangal sonrası artık klasikleşen közde muz ile de ağzımızı tatlandırıyoruz. Ateş söndükten sonra üşümeye başlıyoruz ve dönüş vakti geliyor. Buzda yürüdükten , gölün etrafında turladıktan ve mangal keyfinden sonra doyumsuz deneyimlerle ayrılıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir

Hafta sonu ilginç bir deneyim yaşayacağız. Çünkü daha önce buz tutmuş göl üzerinde hiç yürümedik. Bu ilginç, bir o kadar da heyecanlı d...

Hiç yorum yok: