/
0 Yorumiç

Düden şelalesindeki moladan sonra kısa süre içinde EXPO 2016 fuar alanına varıyoruz. Burada 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Türk Yıldızlarından görkemli bir gösteri izleyeceğiz. Fuar alanında biraz turladıktan sonra uçaklara daha yakın olmak için EXPO tepesine çıkıyoruz. Gösteri, tüylerimizi diken diken yapan bir gürültüyle başlıyor. O kadar yakından uçuyorlar ki sanki el kaldırsak dokunacak gibiler. Türk Hava Kuvvetleri bünyesindeki 7 pilot gökyüzünü bayrağımızın renkleri ile ilmek ilmek dokuyor. Gökyüzünde çeşitli figürler yapan pilotlar ziyaretçilerin alkışlarını topluyor. Coşkuyla yapılan anonslar, ziyaretçilerin çığlıkları ve uçak sesleri ile birleşince göğsümüz kabarıyor, Mehmetçikle gurur duyuyoruz.

Dünyada akrotim sıralamasında liste başı olan Türk Yıldızları, takım ve solo olarak yaptıkları uçuşlar ile muhteşem bir gösteriye imza atıyor. Bize de keyifle izlemek düşüyor.

Uçuşlar saatte 750 kilometre ile 1000 kilometre arasında değişiyormuş ve kanat mesafeleri 1 metre olan bu uçuşlarda hiç bir bilgisayar yazılımı kullanılmıyormuş. Pilotlarımız tamamen el marifetiyle sunuyorlarmış bu gösteriyi. 


Gösterinin en heyecanlı kısmı aşağıda yakalamaya çalıştığım karedeki gösteri oluyor. Üç pilotun birlikte yaptığı uçuşta, 2 uçak üst kısımları birbirine dönük vaziyette, üstteki ters bir şekilde paralel uçarken, üçüncü pilot bunların etrafında sarmal hareket yapıyor. Doğu kanattan batıya doğru yapılan bu uçuş ziyaretçileri büyülüyor.EXPO 2016'ya Türk yıldızları sayesinde hızlı bir bir başlangıç yapıyoruz. Şimdi fuar alanındaki turlamamıza devam edebiliriz.Bunlar da ilginizi çekebilir

Düden şelalesindeki moladan sonra kısa süre içinde EXPO 2016 fuar alanına varıyoruz. Burada 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Türk Yıl...

Hiç yorum yok: