/
0 Yorumiç

Masal gibi Fas turumuzda bugün Verzazet'teyiz. Dün gece panoramik turladığımız şehir merkezini sabahtan gezeceğiz. Bir kaç görülmesi gereken yer var. Bunlardan bir tanesi şehir merkezindeki Taourirt Kasbah. Hemen yanında küçük hamam ve kasbahın mutfağı yer alıyor. Burayı da aynı biletle gezebiliyorsunuz. Kasbah ile giriş kapıları farklı yerden olduğu görevlilerin yönlendirmeleri olmazsa biz es geçecektik.
Buradan sonra tam karşıda Cinema Müzesi bulunuyor. Görülmesi gereken en önemli yerlerden bu müze. Bizim şansızlığımız içeride filim çekiliyor olması ve 3 günlük ziyarete kapanmış olması. Kapıdaki görevli içeriye bakmaya bile izin vermiyor, kendisiyle dalaşmak pahasına kafamı sokup hızlıca bir kare alıyorum Arkamdan biraz bağırıyor fakat buraya kadar gelip görmeden dönseydim içimde kalırdı, geceleri rahat uyuyamazdım.
Biraz da eski şehirde dolaşıyoruz. Çok vakit harcamak istemiyoruz daha geçmemiz gereken Tizi Tişka geçidi var. Ondan önce ise iki tane müthiş film stüdyoları bulunuyor. Bu stüdyoları ayrı bir yazıda paylaşacağız. Akşama 3 gece konaklayacağımız Marrakeş'te olacağız. Bize yallah.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Masal gibi Fas turumuzda bugün Verzazet'teyiz. Dün gece panoramik turladığımız şehir merkezini sabahtan gezeceğiz. Bir kaç görülmes...

Hiç yorum yok: