/
0 Yorumiç
Bu yazımızı bizi Kazablanka'da ağırlayan sevgili arkadaşım Hicham'a ayırıyorum. Kendisi ile üniversite yıllarında tanıştık ve çok birlikteliğimiz oldu. Çok yeyip içtik. 5 yıl kadar oldu, Kütahya'ya ziyarete gelmişti. Biz de Fas turumuzda kendisini görüp hasbi hal edelim istedik. Sağ olsun evinin kapılarını bizlere açtı. Ertesi gün Kazablanka'yı gezdirdi. Çok hoş vakit geçirdik. Çok ısrar etmesine rağmen daha görecek çok yerimiz olduğu ve yaptığımız planı bozmamak için ziyaretimizi uzatmadık. Şenferah ailesi olarak kendisine bu hoş karşılama için tekrar teşekkür ediyoruz.Hicham kanka Kazablanka'ya 45 dakikalık mesafede Atlantik okyanusunun kıyısında güzel bir sitede apartman satın almış. İş stresinin buraya gelip kafa dinleyerek atıyor. Üniversite yıllarında koşmayı seviyordu, sabahları sahil kenarında bu alışkanlığını devam ettiriyormuş. Site içinde basketbol, futbol sahaları, tenis kortları var. Her sitenin özel yüzme havuzu var. İlla okyanusta yüzeceğim derseniz, 5 dakika yürüme mesafesinde okyanusun hırçın sularına kendinizi atabilirsiniz. Bol yeşilli, bakımlı ve temiz bir site burası. Huzur verici bir atmosfere sahip. Bence bu apartman almak ile en iyi işi yapmış. Akşam 11 gibi buluştuk Hicham ile ve dinlenmek için direkt eve geldik. Okyanus kıyısında derin bir uyku çekip sabah havuz manzaralı balkonda hoş kokulu nane çayı ile kahvaltıya hazırız. Güne merhaba diyoruz.


Kahvaltının ardından havuzlu sitelerin arasından geçerek Atlantik'in yolunu tutuyoruz. Tropik bahçeler de fotoğraf molası veriyoruz.

Atlantik'e 100 metre kala Azra adımlarken...

Okyanusun kokusunu iyice çektikten sonra çocuk parkında Azra'yı biraz sevindiriyoruz.
Biraz da havuz keyfinin ardından vakit öğle oluyor. Buradan ayrılmak istemiyor insan. 10 günlük tatilimizi burada geçirebiliriz. Bol bol dinlenip, havuzun ve okyanusun tadını çıkartabiliriz. Hicham kalın diyor, bir yandan da Fas'ın büyülü atmosferi bizi çağırıyor, geç kalmayın diye. Bu iki güzellik arasında gidip geliyoruz.


Hicham kanka ile uzun bir süre sonra tekrar görüştüğümüze sevindim doğrusu. İnşallah bir başka yerde olur Türkiye'de olur tekrar görüşürüz. Her şey için teşekkürler.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu yazımızı bizi Kazablanka'da ağırlayan sevgili arkadaşım Hicham'a ayırıyorum. Kendisi ile üniversite yıllarında tanıştık ve çok b...

Hiç yorum yok: