/
0 Yorumiç

Artık Fas turumuzun son yorucu yolculuğu. Verzazet ile Marrakeş arası Atlas dağlarının aşılması zor en güç güzergahı. Bugün 200 kilometrelik bu yolu aşıp, akşam Marrakeş'e ulaşmayı planlıyoruz. Atlas Stüdyo'larından ayrıldıktan sonra yol üzerinde Todga ve Dades'te gördüğümüz çamurdan kasbahlar Ait Ben Haddou'da da karşımıza çıkıyor. Burayı meşhur yapan ise burada çekilen filmler. Lawrence Of Arabia, The Mummy ve Gladiator burada çekilen filmlerin en meşhurlarından. 

Kasbahların içine de gezmek mümkün. İçeriyi gezenler 4 ailenin hala bu çamur kasbahta yaşamlarını sürdürdüklerini söylüyorlar. Çok kalabalık turist gruplarla taşıyor burası. Todga Kanyonu bence içlerinde en ilgi çekeniydi. Fakat oralarda böyle turist grupları görmemiştik. Buranın Verzazate ve Marrakeş arasında kalması, ulaşım açısından daha kolay olması muhtemelen burayı daha popüler kılmış. Bu yüzden de turistlerin öncelikli tercihi oluyor.Öğle yemeği yedikten sonra bizi bekleyen zorlu Atlas yolculuğuna devam ediyoruz. Bekle bizi Tizi Tichka.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Artık Fas turumuzun son yorucu yolculuğu. Verzazet ile Marrakeş arası Atlas dağlarının aşılması zor en güç güzergahı. Bugün 200 kilomet...

Hiç yorum yok: