/
0 Yorumiç

Yeni aldığımız sebze doğrayıcılar sayesinde yemeklerimize heyecan katmaya devam ediyoruz. Bugünkü menümüzde spagetti var, uzun şeritler halinde doğranmış sebzeli bir spagetti. Makarnayı ikimizde çok seviyoruz. Şimdilik hazır olanlarla yetinsek de yakın zamanda kendi makarnamızı yapacağız. Neyse yapınca konuşuruz bunu.

Bu eğlenceli spagetti için malzemeleri sıralayalım:
Spagetti (2 kişilik)
Yarım kabak
1 adet havuç
Krema
Fesleğen
Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz

Kabak ile orta boy bir havucu spiral doğrayıcımız ile spagetti gibi ince uzun şeritler halinde doğruyoruz. Birinci aşama bu. Bu arada spagettilerinizi sıcak suya koyabilirsiniz. Spagettilerin haşlanması için 8 dakika yeterli olacaktır. Bu arada sebzeleri kızartıp sosumuzu hazırlayabiliriz.


Sebzelerimiz kızartmak için hazır. Önce havuçları kızartıyoruz, 3 dakika kadar sonra kabakları atıyoruz vok tavamıza.
2 diş sarımsağı ezip sebzelerimizi aromalandırıyoruz. Ardından zeytinyağında kızarmış sebzelerimize kremayı ilave ediyoruz.


Kuru festeleğenimizi ilave edip pesto tadında bir sos elde ediyoruz.


Sebzeli spagettimiz için son dokunuşları yapıyoruz. Yeri gelmişken küçük bir ipucu vereyim. Makarnayı haşladıktan sonra soğuk sudan geçirmek makarnanın tüm tadını kaçıracaktır. Bu sebepten dolayı makarnayı süzüp sudan geçirmeyip buharıyla sosumuzla buluşturuyoruz. Sosumuz ile spagettiyi hafifçe harmanladıktan sonra sarı ve kırmızı makarna tabaklarımıza alıyoruz. Üzerine de bolca parmesan rendeliyoruz. Mutfağımızı mis gibi kokuya bulayan sebzeli spagettimiz hazır. Bon appetit...Bunlar da ilginizi çekebilir

Yeni aldığımız sebze doğrayıcılar sayesinde yemeklerimize heyecan katmaya devam ediyoruz. Bugünkü menümüzde spagetti var, uzun şeritler...

Hiç yorum yok: