/
0 Yorumiç

Bölgede en iyi şekil almış peri bacası görmek için Ürgüp'e gidiyoruz. Önceki yazımda bahsettiğim gibi görülecek yerler birbirine çok yakın 3-5 kilometre mesafede. Kısa zaman içinde vadinin üst tarafında 3 Peri Bacaları olarak tabir edilen noktaya varıyoruz. Peri bacalarının üstündeki kayaların düşmeden nasıl durduğuna inanmak zor. Gerçekten hayret verici, birileri düşmesin diye yapıştırmış gibi duruyorlar karşımızda.
3 Peri Bacaları'ndaki eşsiz doğa harikasının ardından bir başka açık hava müzesine doğru yola devam ediyoruz. İstikamet Zelve Açık Hava Müzesi. Yol kenarlarında farklı peri bacası oluşumlarını fotoğraflamak için sürekli mola veriyoruz.


Zelve Açık Hava Müzesi'ne yaklaşırken öğle oluyor. Gözleme, ayran için yol üzerindeki bir çay bahçesine oturuyoruz bir köşeye. Masalardaki kül tablaları da yöreden esinlenerek hazırlanmış.


Gözlemelerimizi yedikten sonra az ilerideki Zelve Açık Hava Müzesi'ne giriş yapıyoruz. Yanımızdan su şişelerini eksik etmiyoruz. Hava çok sıcak ve müze içinde içme suyu bulma imkanı yok. Zelve Açık Hava Müzesi'ni bir sonraki yazımızda anlatacağız. Görüşmek üzere. :)


Bunlar da ilginizi çekebilir

Bölgede en iyi şekil almış peri bacası görmek için Ürgüp'e gidiyoruz. Önceki yazımda bahsettiğim gibi görülecek yerler birbirine ço...

Hiç yorum yok: