/
0 Yorumiç

1 haftadır yollardayız, bugün son günümüz ve bu yazı da turlamamızın son satırları olacak. Arabamızda ibre 2100 kilometreyi geçiyor. Buradan geri döneceğimiz yolu da hesaba katarsak, yaklaşık 2200 kilometre olacak. Aynı mesafede sürekli batıya doğru gitseydik, 5 ülke geçerek Münih'e gelmiştik; doğuya gitseydik Bakü'yü biraz geçmiştik, küzeye gitseydik Moskova'ya varmıştık; güneye gitseydik ise Mekke'ye yaklaşmıştık.  Biz ise döndük dolaştık, geldik aynı noktaya.

Sualtı dünyasından sonra Sazova Parkı'ndaki Masal Şatosu'na uğruyoruz. 13 Nisan 2013 tarihli yazımızda bu şatodan bahsetmiştik. Biz şatodan çıktığımızda hava sıcaklığı 32 dereceyi aşıyor. Güneşte dursak neredeyse bedenimizdeki su, buhar olup uçacak. Bu sebepten planımıza riayet edemeyeceğiz. Gondol turunu yapamayacağız. Odun Pazarı evlerini misafirlerimize gösteremeyeceğiz.7 günlük turumuzun son karesi. Yine dopdolu bir gezi oldu. Türkiye'mizin farklı yörelerini keşfederek, gezi haritamızda yeni yerler işaretlemiş olduk. Gezideki en doyumsuz an hangisi derseniz? Kapadokya'da yaptığımız balon turu diyebilirim. Geziye damga vuran muhabbet, domates muhabbeti oldu. Başlama ve bitiş vuruşu domatesle yapıldı. Cümbüş tanıtımımız sayesinde, Rusya'da Türk müzik ezgilerinin duyulmasına vesile olduk. Misafirlerimiz beraberlerinde bir cümbüş ile ayrıldılar.

Sonraki yazılarımızda görüşmek dileğiyle, Allahaısmarladık.


Bunlar da ilginizi çekebilir

1 haftadır yollardayız, bugün son günümüz ve bu yazı da turlamamızın son satırları olacak. Arabamızda ibre 2100 kilometreyi geçiyor. Bu...

Hiç yorum yok: