/
1 Yorumiç
Puşkin'de sarayın önünde devasa genişlikte bir de park var. Katerina Parkı olarak biliniyor. Büyük bir göl bulunuyor parkın ortasında. Tabi mevsimden dolayı buz tutmuş durumda. Parkı gezerken Türk camileri tarzında bir yapı görüyoruz. Cami görünümlü bu yapının içinde Türk hamamı var. Kapalı olduğu için içini göremiyoruz. Türk hamamı neden yapıldı, hikayesini şu an için bilmiyoruz.Parkın içindeki heykeller, kardan olumsuz etkilenmemesi için muhafaza altına alınmış. Metal dolaplar içindeki heykeller karların eriyip, yazın gelmesini bekliyorlar. Şu an kış uykusundalar.


Bugün 14 şubat. Evlilik yıl dönümü ile sevgililer gününde ayrı ayrı hediye almak istemeyen çiftler bu tarihte nikah kıyıyorlar. Soğuk ve karlı havaya aldırış etmeden hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

Güzel gözlüm her günümüz sevgililer günü gibi olsun...


Puşkin'de güzel bir İtalyan restoranı var. Tren istasyonuna yakın. Geniş bir makarna ve pizza menüleri var. Fesleğen soslu makarna ile tereyaki soslu tavuklu pizza sipariş ediyoruz. Oldukça lezzetliydi. Rusya gezimiz boyunca yediğimiz en güzel yemek buydu diyebilirim. Bize yakın damak tadına sahip İtalyan restoranlar, yurt dışında bizim imdadımıza yetişiyorlar.Puşkin'de ana cadde üzerinde biraz gezinti yaptıktan sonra Pavlovsk Kasabası'na dönüyoruz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Puşkin'de sarayın önünde devasa genişlikte bir de park var. Katerina Parkı olarak biliniyor. Büyük bir göl bulunuyor parkın ortasında...

1 yorum:

  1. Canımm benim, çok teşekkür ederim güzel sözlerin için...

    YanıtlaSil