/
0 Yorumiç
Yorucu şehir turumuzun ardından sıcak bir çay içmek için eve gidiyoruz. Bu arada Ruslar da çay diyor çaya. Dimitry ve eşi bir kaç arkadaşını davet etmiş bize konser verecekler. Bildiğimiz profesyonel stüdyo cihazları ve hoparlör sistemleri ile Dimitry elektro, akustik, klasik gitarla şarkıya göre değiştire değiştire çalacak, Nadia söyleyecek. Biz de ritim tutup bildiğimiz şarkı olursa eşlik edeceğiz.Eve geldiğimizde misafirler de gelmişti ve hoş bir sofra hazırlanmıştı. Bizim yeme-içme konusunda hassasiyetimizi bildikleri için yemekleri yaparken balık ve sebze kullanmışlar.Konser sırasında istek verebilir miyim dedim. Tabi dediler. One more cup of coffee dediğimde Dimitry kızına seslendi kahve getir diye. Bu da hoş bir anı oldu bizim için. Sonrasında gülüştük... heheh

Moskova'da misafir olduğumuz ev karşımızdaki gökdelenlerden birisi. Yolunda sağ tarafınta ise mahalle kilisesi var.Mutfakta ben de varım benimle de ilgilenin diye ses çıkartan bir ufaklı var. Gülsüm kendisine marul ve maydanoz yedirerek ve başını okşayarak şefkat gösteriyor.


Sonraki gün de biz onlara Türkiye'den yanımızda götürdüğümüz tarhana çorbasından ve el yapımı mantıdan yaptık. Hem Türk yemeklerini onlara tanıtmış olduk hem de biz nasiplendik. Doya doya mantı yedik, sıcak sıcak çorba yudumladık.


Bu arkadaş canlısı aile ile tanıştığımız için çok mutlu olduk. Keşke yakında olsak da sık sık görüşebilsek. Moskova'da kaldığımız 3 günü kendileriyle dolu dolu geçirdik. Türkiye'den, Rusya'dan, tarihten ve kültürel konulardan konuştuk, bilgi alışverişi yaptık. Onlar bizim Türk kültürünü daha iyi tanıdılar, kafalarındaki bazı soru işaretlerini aydınlattık zira biz de onlardan çok şey öğrendik. Teşekkürler Dimitry ve Nadia. Umarım Türkiye'de ya da bir başka yerde tekrar görüşürüz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorucu şehir turumuzun ardından sıcak bir çay içmek için eve gidiyoruz. Bu arada Ruslar da çay diyor çaya. Dimitry ve eşi bir kaç arkadaşın...

Hiç yorum yok: