/
0 Yorumiç
2 hafta boyunca sabah 8 buçuktan akşam 4'e kadar eğitim gördüğümüz Huawei Üniversitesi. Kampüse otelden yaklaşık 45 dakika süren minibüs yolculuğundan sonra ulaşıyoruz. Kampüs alanında gösteri merkezi, AR-GE, eğitim gibi farklı amaçlara hizmet eden binalar bulunuyor. Eğitim binası oldukça geniş ve camdan yapılmış çatısıyla oldukça aydınlık bir ortam sağlıyor. Bina içi de yeşil Shenzhen gibi ağaçlandırılmış. Bina adeta nefes alıyor gibi. Bu arada yeşil Shenzhen dedim. Çünkü bu şehir yeşilliğiyle ünlü. Cadde ve sokaklarındaki ağaçları ve parkları ile sanki bir ormanın içine yerleşim alanı kurulmuş hissi veriyor.


Eğitim binasının ana kapısında şirketin iş yaptığı ülkelerin dilleriyle yazılmış hoş geldin yazıları. Sol altta da Türkçe hoş geldin yazıyor. Tabi fotoğrafı ben çekmediğim için okunamıyor maalesef.


Eğitim binasının bahsettiğim gibi her yeri yeşillendirilmiş. Koridorlar arasında canlı ağaçlar yetiştiriliyor.Eğitim binasının ortasında bir de botanik bahçe yer alıyor.Yemekhanelerin, kafelerin ve yürüyüş yollarının bulunduğu bahçe.


Kampüs içerisinde yol kenarlarındaki ağaçlar şiddetli esen rüzgarlara karşı dayanıklık sağlamak için metal çubuklar ile desteklenmiş. Çin'in bu bölgesinde yılın belli dönemlerinde tayfun yaşanıyor ve şehirde sirenler çalıyormuş. Ağaçları da bu şiddetli rüzgara karşı bu şekilde koruma altına almışlar.


Eğitim binasında her katta bir kaç tane aşağıdaki gibi uyku odaları bulunuyor. Ben de bunları keşfedince her öğle arası yarım saat de olsa uyumaya başlamıştım. Bu kanepelerde yer bulamayanlar koridorlardaki koltuklar üzerinde şekerleme yapıyorlar.Eğitimin 2. haftasında bir gün öğleden sonra laboratuvarı ziyaret ediyoruz. Statik elektriğe önlem amaçlı  özel yapılmış beyaz hırka giyerek laboratuvara giriyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir

2 hafta boyunca sabah 8 buçuktan akşam 4'e kadar eğitim gördüğümüz Huawei Üniversitesi. Kampüse otelden yaklaşık 45 dakika süren minibü...

Hiç yorum yok: