/
0 Yorumiç
Gezimizin 3. gününde Sümela Manastırı, Hamsi Köyü, Karaca Mağarası ve Zigana Geçidi'ni turladıktan sonra konaklama için akşam saat 9 gibi Uzungöl'e geliyoruz. Konaklamamızı burada bir motelde yapacağız. Uzungöl, Trabzona 96 kilometre mesafede. Adını kıyısında bulunan gölden almış. Göl, yamaçtan düşen büyük kayaların Haldizen nehrinin önüne bent çekmesiyle oluşmuş. Doğal bir baraj gölü diyebiliriz. Kuş bakışı dikdörtgen şeklinde olduğu için Uzungöl ismini almış. Etrafındaki ladin ağaçları ile hoş bir manzara sunmakta.Konaklama yerini ayarladıktan sonra akşam yemeği için göl kıyısındaki bir restorana gidiyoruz. Camiye doğru baktığımızda solunda kalanlar daha hoş manzara sunuyor. Tavsiye üzerine en arkadakine giriyoruz. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz. Göl manzaralı akşam yemeğinin ardından bir kaç gece fotoğrafı çekip, motelimize yerleşiyoruz. Gezimizin 3. gününü de böylelikle sonlandırıyoruz. Yarın ola hayır ola!


Kaldığımız yer kahvaltı servisi yapmıyor. Motelden ayrıldıktan sonra Uzungöl içinde yöresel kahvaltı hazırlayan bir kafeye gidiyoruz. Kafe, yüksekçe bir yerde konumlandığı için göl manzarasına hakim bir yer. Menüye bakmadan muhlama sipariş ediyoruz. Vakfıkebir ekmeğiyle bana bana 2 dakikada muhlamayı bitiriyoruz.


İşte Uzungöl manzaraları. Acaba muhlama değil de bu manzara mı doyurdu bizi?
Gezimizin 4. günündeyiz. Bugün Rize merkeze geçeceğiz. Ardından yaylalara çıkacağız. Bakalım ne gibi maceralar bekliyor bizi? Sabah kahvaltısının ardından Rize'ye doğru yola koyuluyoruz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Gezimizin 3. gününde Sümela Manastırı, Hamsi Köyü, Karaca Mağarası ve Zigana Geçidi'ni turladıktan sonra konaklama için akşam saat 9 gi...

Hiç yorum yok: