/
0 Yorumiç
Pidesi ile nam yapmış Bafra'ya bu gezimizde uğrayamıyoruz. Fakat Samsun'da meşhur pidesinin tadına bakıyoruz. Gezimiz boyunca genelde yöresel lezzetleri, önerilen yerlerde yemeğe çalışıyoruz. Samsun'da Amisos Tepesinde öğle yemeğimizi yiyoruz.

Bafra pidesinin çok çeşidini yapıyorlar. Pidenin üstünü kapatıyorlar, bazı çeşitlerde açık sunuyorlar. İçine koydukları malzeme değişiyor. Aslı, içine kavrulmuş kıyma ile çiğ kuru soğan konularak üstü kapalı olarak servis edileni.


Bir de Çınarcık diye tabir ettikleri kavurmalı pide var. İçinde kavurma ve peynir, üzerinde susam ve çörek otu. 1 tane Bafra pidesi, 1 tane de çınarcık siparişi veriyoruz.Pideleri beklerken, sebze çorbamız geliyor. Sebze çorbası içinde lahana, fasulye, havuç, kabak gibi sebzeler var.


Pideler çıtır çıtır servis edildi. Çok da lezzetliydi. Özellikle kavurmalı olanı biz çok beğendik. Samsun'a yolunuz düşerse, Amisos Restoran'ı restoranı tavsiye edebiliriz. Hem Samsun'u tepeden seyre dalar, hem de yöresel lezzetlerin tadına bakarsınız.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Pidesi ile nam yapmış Bafra'ya bu gezimizde uğrayamıyoruz. Fakat Samsun'da meşhur pidesinin tadına bakıyoruz. Gezimiz boyunca genel...

Hiç yorum yok: