/
0 Yorumiç
Ne zaman Simav'a gitsek hava ya yağmurlu ya da kapalı oluyordu. Hafta içi açık olan gökyüzü hafta sonu bize inat eder gibi kapanıyordu. Günlerden bir gün, Cuma günü akşamı Simav yolcusuyduk. İş çıkışı bavulumuzu alıp yola koyulduk. Hava hafif yağmurluydu. Gitgide yağmur hızlandı. Büyüyen yağmur damlaları zamanla karla karışık yağmura dönüştü. Ön cama düşen büyük yağmur ve kar partikülleri araba kullanırken görüş alanımızı azaltmaya başladı. Silgeçler bütün gücünü kullanır, göz bebeklerimiz yolu daha iyi görmek için kocaman olmuş bir vaziyette ilerliyorduk.

Yolun üçte birine gelmiştik. Bu kadar çileyi çektikten sonra geri dönmek de işimize gelmiyordu. Pür dikkat yola devam ettik. Yağan karla karışık yağmur aniden kar fırtınasına dönüştü. Önce yol kenarları sonra asfalt hemen beyaza büründü. O kadar hızlı oldu ki şaşırdık kaldık. Yol üzerinde karın marifetiyle zikzak çizen arabaları, sağa çekmiş kamyonları ve tırları görmeye başladık. Biz ise yavaş yavaş ilerliyorduk. Kar lastiklerini taktırmış olduğumuz için Allah'a şükür ediyorduk.

Seyir halindeyken, uzaktan mavi kırmızı ışıklar eşliğinde ambülans ve jandarma siren sesleri duymaya başladık. Olay yerine yaklaşınca hafif rampa olan yolun kapandığını, jandarmanın lastik ve zincir kontrolü yaptığını fark ettik. Kaza olasılığına karşı için ambülans iş başındaydı. Jandarma kontrolünden sonra yavaş yavaş ilerlemeye devam ettik. Yaklaşık 50 kilometre daha aynı şartlarda tekerlek çevirdik, bazen kaydırdık. Sonrasında kabus sona erdi. Yağan kar azaldı, varış noktasına yaklaşınca da tamamen kesildi.

Çok şükür tek parça halinde eve varabilmiştik. Bizimkilere olanları anlattık. Tabi orada ne kar var ne yağmur... Böyle olunca durumu pek inandıramadık. 


Bunlar da ilginizi çekebilir

Ne zaman Simav'a gitsek hava ya yağmurlu ya da kapalı oluyordu. Hafta içi açık olan gökyüzü hafta sonu bize inat eder gibi kapanıyordu....

Hiç yorum yok: