/
0 Yorumiç

Bir kalp gördüm sanki. Yok yok 2 kalp, 3 kalp, 4 kalp. 5. kalp de buradaymış. İşte bol kalpli bir Pazar sürprizi. Bu nasıl şirinlik? Sosisten kalp yapılmış, içinde yağda yumurta. Peynir kalp şeklinde kızartılmış. Ekmekler de aynı. Kalp şeklinde. Kara kalpli olan zeytin ezmeli. Beyaz kalpli olan krem peynirli. Kırmızı olan ise acukalı. Yelkenliye ne demeli? Salatalık ve kırmızı biberden yapılmış, yeşil zeytinler güvertede. Bozulmasın diye yemeğe kıyamadım. Beyaz peynirler çeri domatesleri ile peş peşe dizilmişler. Çilek reçeli de fıstıklı kurabiyelerin üzerinde "beni yeme sadece seyret" diyor sanki. Sarı, kırmızı, yeşil, beyaz her renk var bu kahvaltıda.

Bu pazar tatilinde güne böyle bir kahvaltıyla başlamak beni çok hoşnut etti. Kimi etmez ki? Gözlerini açıyorsun karşında kalplerle donanmış enfes bir kahvaltı. Kalpler çok lezzetliydi, hepsinin tadı farklıydı. Ama en güzel kalp tabi ki karımın sevecen kalbi. Karnımdan önce gözümü doyuran bu şahane kahvaltı için düşünceli karıma teşekkür ediyorum. 


Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir kalp gördüm sanki. Yok yok 2 kalp, 3 kalp, 4 kalp. 5. kalp de buradaymış. İşte bol kalpli bir Pazar sürprizi. Bu nasıl şirinlik? So...

Hiç yorum yok: