/
2 Yorumiç


Bu hafta sonu Aziz Can ve Fatih Can kardeşler ile 2.'sini gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiğimiz "Dostlar Buluşması" 'nda bir araya geldik. Hasbihal ettik, dertlere, sevinçlere ortak olduk, hasret giderdik... 


Dostlar Buluşması'nın hikayesini anlatayım. Hayat tesadüfleri sever. Mardin'in bağrından kopan Aziz Can, üniversite hayatından sonra yüksek lisans eğitimi için Kütahya'da kalıyor ve işe başlıyor. Fatih Can da üniversite hayatından sonra 7-8 ay Amerika'yı karıştırıp vatana dönüş yapıyor ve aynı yerde işe başlıyor. Ben de hayatın rüzgarından nasiplenip aynı işe başlıyorum. Dedim ya hayat tesadüfleri seviyor. Aynı iş yerinde tanışıyoruz. Zamanla muhabbetimiz artıyor, artıyor, artıyor... Gel zaman git zaman yollar bizi 3 farklı noktaya savuruyor. Önce Aziz Can şehir değiştiriyor. Ardından ben evleniyorum. Sonra Fatih Can uçuyor yuvadan. Uzak şehirlerde yaşayan ama birbirlerine yakın olan bizler de her yıl fırsat buldukça buluşmaya çalışıyoruz. İşte dostlar buluşmasının hikayesi. Uzun süre aynı evi, aynı lokmayı paylaşan 3 kişinin hikayesi. Allah bozmasın biz muhabbetimizden ödün vermemeye çalışıyoruz. Sürekli temas halinde kardeşliğimizi perçinliyoruz.

Hikayeyi anlattım ama hikaye bitmiyor. Devam ediyor. Dedim ya ben evlendim. Sevgili eşim Gülsüm ile bir çift olduk. Fatih Can ve Aziz Can kardeşler de her ne kadar bir çift gibi görünseler de hala bekar yaşıyorlar. Allah onlara da hayırlı bir eş nasip etsin. .
Fatih Can: 29 yaşında. Kütahya Tavşanlılı. 2012 yılından beri Bursa TT'de elektronik mühendisi olarak çalışıyor. Abdülaziz'e göre daha mülayim. Kalbi çok temiz, dost canlısı bir arkadaş. Karizmasından ödün vermiyor. Eğlenmeyi, eğlendirmeyi seviyor. Rahat ve sade bir yaşam tarzı tercih eden Fatih'in bir ayağı Bursa'da, bir ayağı Tavşanlı'da. Müziğe meraklı olan arkadaşımız, tam bir bağlama ustası. İcra ettiği parçalar ile dinleyeni mest ediyor. Kendi besteleri de var. Bestekar yani. 8 ay Amerika Birleşik Devletleri'nde nefes alan arkadaşımız İngilizce biliyor. 


Dostlar, bu hafta sonu bizleri çok memnun ettiniz. Umarım bizler de sizi ağırlayabilmişizdir. Bir sonraki Dostlar Buluşma'sında görüşmek dileğiyle. Allahaısmarladık.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu hafta sonu Aziz Can ve Fatih Can kardeşler ile 2.'sini gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiğimiz "Dostlar Buluşması&q...

2 yorum:

 1. Kardeşim benim.
  Ne güzel bir gündü.Sanki hiç ayrılmamışız gibiydi.Başta Gülsüm yengemize yaptığı o güzel yemekler için ve sana çok teşekkür ediyorum.Dostluğumuzun bir ömür boyu sürmesi dileğiyle.

  Kardeşin Fatih...

  YanıtlaSil
 2. Mesafeler ne kadar uzak olursa, bağlarda o kadar kuvvetli olurmuş ama sadece gerçek dostluklarda...
  Ne demiş Mevlana Hazretleri" MESAFE MESAFE DEDİĞİN NEDİR Kİ SEVGİLİ BİZ YARADANI UZAKTAN SEVMEDİK Mİ?"
  Değerli dostlarım mesafeler sevenler , değer verenler için değil zayıf halatlı gönül köprüsüne sahip insanlar için bahanedir, sorundur. Yeter ki Allah sağlığımıza bir zeval vermesin. Aynı evi paylaştık , aynı sofrayı paylaştık ve birbirinden güzel günler geçirdik hamdolsun. Birimiz sazı teline vurunca , diğerimiz "ben topraktan bir canım" , bir diğerimiz ise "senin gibi" demeyi bildi ve bir bütünü oluşturabilmeyi başardık...
  Gelenekselleşen buluşmamızda değerli kardeşimiz Oğuzhan ve değerli eşi Gülsüm kardeşimiz bizleri tabiri caizse Krallar gibi ağırladılar. Allah onlardan razı olsun, sofralarından bereketini,yuvalarından saadetini eksik etmesin.


  Kütahya'nın meşhur soğuğunu bizlere tekrar yaşatan Oğuzhan'a bu kıyağından dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Fatih' bilmem ama benim hala kemiklerim sızlıyor.:)

  Civan Mert dostlarım her şey için teşekkür ederim. Her şey boş geride sadece yapılan insanlık ve güzellikler anılır. Allah devamını nasip eylesin.

  Şairin dediği gibi:

  BAKİ KALAN BU KUBBEDE HOŞ BİR SADA İMİŞ
  SADANI HOŞ TUT, ÖLÜMSÜZ OL SENDE...

  Amenna ve saddekna.
  Vesselam.

  YanıtlaSil