/
1 Yorumiç
Yalan Dünya dizisinin 35. bölümünde bahsi geçmişti. -Komik Oyunlar, bir Haneke filmi diye. Michael Haneke (d. 23 Mart 1942, Münih, Bavyera) Avusturyalı film yönetmeni. Kendi anlatımıyla "kimsenin kolayca ve içi rahat bir şekilde seyredemeyeceği filmler" yapıyor."Funny Games", dizide komik oyunlar olarak geçse de Türkçeye "Ölümcül Oyunlar" olarak çevrilmiş. Michael Haneke'in yazıp yönettiği korku-drama türündeki 1997 yapımı bir filmdir. Haneke, 2007 yılında filmin hemen hemen aynısını Hollywood'da İngilizce olarak yeniden çevrim olarak çekmiştir. Fragmanları bile aynı. Biz 2007 çekimini izledik. 

Konusu şöyle: Üç kişilik bir aile, tatil için şehir dışındaki villalarına gidiyor. Geldikleri gün iki genç bu aileye yumurta istemeye geliyor. İyi niyetli komşu yumurtaları veriyor fakat çocuk kapıdan çıkarken düşürüyor. Bu olay 3 defa tekrarlanıyor. Teknelerini denize indirmeyle meşgul olan bana ve oğul eve geldiklerinde bu iki gençle karşılaşıyorlar. Sonra olaylar gelişiyor. Bu iki gencin aile fertlerine uyguladıkları sebepsiz ve anlamsız şiddet biraz geriyor.


Film IMDB'den 6,4 puan almış. İlla izlenmelidir demek zor ama merak edip izlenebilir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Yalan Dünya dizisinin 35. bölümünde bahsi geçmişti. -Komik Oyunlar, bir Haneke filmi diye. Michael Haneke (d. 23 Mart 1942, Münih, Bavyera)...

1 yorum: