/
0 Yorumiç
"Eğer iyi bir çocuk olursanız, belki Şirinler’i bile görebilirsiniz." sloganıyla büyüdük. Büyüdük ama hala izliyoruz Şirinleri. Çizgi filmleri olsun, filmi olsun, çizgi romanları olsun hala ilgimizi çekiyor. Hadi şimdi gelin, hep beraber Şirinler Köyü'ne turlayalım. Bu köyle kimler var? Daha doğrusu kimler yok ki! Hatırlayalım hadi.

İşte, Şirine. Şirin Köyü'ndeki üç kızdan biri (diğerleri pek bilinmeyen Büyükanne Şirin ve Örgülü Şirin). Şirine, yüksek topuklu ayakkabılar ile etekli elbise giyiyor ve saçları sarı, kirpikleri upuzun. Olaylar karşısında diğer Şirinlerden daha hassas. Narin. Pek çok Şirin, Şirine'ye aşık vaziyete. Şirine, aslında Gargamel tarafından Şirinleri yok etmek için yaratılmış. Ardından, Şirin Baba bir sihir yaparak Şirine'nin iyi bir Şirin olmasını sağlamış. Büyünün etkisiyle Şirine sarışın olmuş. Kendisi çok sevecen. İşte Şirine'nin Bebek Şirin sevgisi...

Bebek Şirin, mavi ay gecesinde, Şirin Köyü'ne bir leylek tarafından getirilmiş. :) Bebeğin bazı sihirli güçleri var ve aynen küçük bir çocuk gibi konuşuyor. 


Şirin Baba, Şirinlerin lideri ve kırmızı kıyafetleri ile beyaz sakalı sayesinde diğer şirinlerden kolaylıkla ayırt ediliyor. Kötü bir durum söz konusu olduğunda Şirin Köyü'ndeki herkes Şirin Baba'ya danışıyor. Şirin Baba, büyü, sihir ve iksir yapımı işlerinde oldukça başarılı. Pufff!
Büyücü Gargamel, Şirinlerin baş düşmanı. Şeytani bir büyücü olmakla birlikte büyü yetenekleri çok kısıtlı, daha çok bir simyacı. Gargamel genellikle Şirinlerden çorba yapıp karnını doyurmak ya da Şirinleri büyüyle altına dönüştürmek için uğraşıyor. Siyah, eski ve yamalı bir cübbesi var. Dişlerinin bir kısmı dökülmüş. Çatısı samanlardan oluşan bakımsız bir kulübede, pirelerin ısırdığı kedisi Azman'la birlikte yaşıyor. İşi gücü Şirinlere korku saçmak.Gözlüklü Şirin, genelde yanlış şeyler yapmasına rağmen, kendini Şirin Köyü'nün en zeki Şirini olarak gören o. Şirin Baba'dan sonra köyü yönetebilecek ikinci Şirin olduğunu düşünüyor. Genelde saçma fikirlerinden dolayı diğer Şirinler tarafından tekmelenerek köyden atılıyor.


Uykucu Şirin, olaylar karşısında pek de hevesli ya da meraklı bir Şirin değil. Genellikle fazla rahat, çok rahat ve gözleri de yarı kapalı. En iyi dostu yastığını hiç yanından ayırmıyor. Uyku peşinde Şirin Evi'ne gidiyor.


Korkak Şirin, en ufak bir şeyden bile hemen korkan çekingen bir Şirin. Bazen küçük bir böcek, bazen de gök gürültüsü sesi onu korkutmaya yetiyor. Bu özelliğinden ötürü diğer Şirinler ve Gargamel tarafından korkutulmaktan asla kurtulamıyor. Gargamel, Şirinler Köyü'nde. En çok korkan ise her zamanki gibi Korkak Şirin.Güçlü Şirin, adından da anlaşılacağı gibi Şirinler köyünün en güçlüsü. Kolunda kalp şeklinde bir dövmesi var. Ağırlık kaldırıp Şirine'ye hava atıyor. Şirine'nin de gönlü yok değil hani.Daha bir çok Şirin var... Şakacı Şirin, Somurtkan Şirin, Hayalci Şirin, Sakar Şirin, Aşçı Şirin, Süslü Şirin, Usta Şirin, Müzisyen Şirin, Ressam Şirin, Büyükbaba Şirin... Aklınıza gelen hemen hemen her mesleğin bir şirini var. Hepsi sağlam karakterler. Bunların tamamıyla aslında Şirinler Kasabası oluyor, hatta Şirinler şehri. Benim çektiğim fotoğraftakiler ise sadece Kinder Sürpriz yumurtadan çıkan Şirinler. 

Size bir şirinlik yapayım dedim. Umarım beğenmişsinizdir. E şimdi nereye şirinleniyoruz? İhihihi..

Şirinler 2'ye mi?


Bunlar da ilginizi çekebilir

"Eğer iyi bir çocuk olursanız, belki Şirinler’i bile görebilirsiniz." sloganıyla büyüdük. Büyüdük ama hala izliyoruz Şirinleri. Ç...

Hiç yorum yok: