/
0 YorumiçGölcük yaylası, Simav'a 17 kilometre mesafede Simav-Tavşanlı kara yolu üzerinde yer alıyor. Adını küçük bir krater gölünden alan Gölcük, 1470 metre yükseklikte ender güzellikte bir mesire yeri. Gölün etrafını geniş ve yemyeşil çayırlıklar kuşatmakta. Bu çayırları az bir meyille tepelere doğru yükselen çam ağaçları çevreliyor. Burası, çam ağaçlarının gölgesinde göl manzaralı piknik alanları ile doğa sevenleri büyüleyici güzellikte, bol oksijen deposuna sahip görülmesi gereken bir yer.


Simav - Gölcük yolundan manzaralar...


Bu şirin mesire yerinde (Gölcük Yaylasında) her mevsim farklı farklı bir çok aktivite yapılabiliyor. İşte onlardan bir kaçı:

1- Balık Tutma: Göl kıyısı çevresinde çok sık sazlıklar bulunmakta. Bu yüzden sadece muhtelif yerlerde balık tutulabiliyor. Olta balıkçılığına elverişli olan aynalı sazan bu göldeki tek balık türü. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


2- Mantar Avı: Gölcük yaylasında da bir çok mantar çeşidi yetişiyor. Bir kaç türün dışındakiler zehirli olduğundan yenmiyor. Doğanın sunduğu bu zehirli yabani mantarlar da her çam ağacının altında, yaprakların arasında kendini gösteriyor. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


3- Piknik Keyfi: Gölcük'te her mevsim farklı tatlarda piknik yapılıyor. İşte bir kaç kesit. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.Bunlar da ilginizi çekebilir

Gölcük yaylası , Simav'a 17 kilometre mesafede Simav-Tavşanlı kara yolu üzerinde yer alıyor. Adını küçük bir...

Hiç yorum yok: